مش چیست و چگونه در شبکه میلگرد استفاده می شود ؟

توری مش مجموعه ی شبکه ای از میلگرد های بافته شده می باشد به این روش که میلگردها عمود بر هم به صورت طولی و عرضی یکدیگر را قطع می کنند و همه این نقاط تقاطع به وسیله دستگاه های جوش به صورت نقطه ای به همدیگر جوش داده می شوند. توری های مش میلگردی برای مسلح کردن و تقویت مقاومت کششی و جلوگیری از ترک خوردن بتن در ساختمان سازی برای کف سازی طبقات و صنعت کاربرد دارد و از به روز ترین و پرکاربرد ترین روش های حال حاضر می باشد .

 

 

شبکه های میلگردی بر حسب نوع استفاده در ابعاد و اندازه های مختلف طول و عرض (طول ۱ الی ۲.۵ متر و عرض ۱ الی ۹ متر) ساخته می شود، همچنین از میلگرد در سایزهای متفاوتی ۶ الی ۱۲ میلی متر به صورت آجدار و ساده استفاده و بر اساس سفارش در دو نوع شبکه های توری پیش جوش آجدار و شبکه های توری پیش جوش ساده تولید می گردد.

 

 

مزایای شبکه های ميلگردی مش :

 

  • دارا بودن صرفه ی اقتصادی نسبت به روش های دیگر به لحاظ صرفه جویی در استفاده از مصالح و وزن و زمان
  • مقاوت بالای این شبکه ها به دلیل جوش های نقطه ای و همچنین منظم بودن گره ها
  • سرعت بخشیدن به عملیات جاگذاری مفتول نسبت به سایر روش ها
  • سهولت در حمل و نقل و کاهش هزینه ی نصب
  • رعایت کامل بند نهم مقررات ملی ساختمان
  • بهینه بودن در مصرف میلگرد

 

انواع کاربرد های شبکه ی مش فولادی :

 

کاربرد این محصول برای ایجاد انواع مختلف سقف های کامپوزیت (دال)، دیوارها و قطعات از پیش ساخته شده ی کامپوزیت، کف سالن ها، انبار ها، اتوبان ها و فرودگاه ها، ایجاپ پی ساختمان ها و فونداسیون های بتنی، ایجاد تونل ها، ساخت مترو و پل ها، ایجاد سدهای بتنی، کانال های مخصوص آب رسانی، حصارکشی دور و اطراف انبارها، فرودگاه ها، پارکینگ ها، ایجاد سیلوهای بتونی، مخازن بتنی و …، می باشد.

 

علاوه بر این، اغلب در سقف طبقات، کف استخرها و غیره، از مش با میلگردهایی با سایز ۶ و برای کف و شناژ بندی ها هم از مش با میلگردهای سایز ۸ و ۱۰ استفاده می گردد.

 

 

مشخصات انواع شبکه های مش :

 

 

عرض این شبکه ها از ۱۰۰ تا ۲۵۰ سانتی متر متغیر بوده و طول آن نیز از ۱ متر الی ۹ متر می باشد. ابعاد چشمه به شکل مربع یا مستطیل بوده و بین ۸ الی ۴۰ سانتی متر است. علاوه بر این، قطر مفتول ها هم از ۴ الی ۱۲ میلی متر به صورت آجدار و ساده متغیر است .

 

 

مزایای مش:

 

صرفه اقتصادی آن نسبت به دیگر روش ها از لحاظ صرفه جویی در استفاده از مصالح، وزن مناسب ، زمانبری کم تر و از طرفی مقاومت زیاد این شبکه ها به دلیل جوش نقطه ای و نظم گره های فولادی آن باعث شده که در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .

 

 

توری مش چیست؟

 

این توری از مفتول های آهن و گالوانیزه به رنگ سیاه تولید می شود که به سه صورت پنلی، آجدار و فولادی به بازار ارائه می گردد. این محصول متشکل از شبکه های فولادی می باشد که به شکل جدولی به هم جوش داده می شوند. مقاومت این محصول از سیم مفتول بیش تر می باشد. ضخامت سیم مفتولی که برای تولید مش مورد استفاده قرار می گیرد بر اساس نوع مصرف پانل مشی در شکل های مختلفی از جمله دیوار باربر، سقخف، و همچنین پارتیشن متفاوت است.

 

 

مش استیل:

 

کاربرد مش استیل در صنایع شیمیایی و غذایی، سرند انواع جامدات، متالورژى، صنایع نفت و گاز، دانه بندی خاک، فلز کاری، فیلتر سازی، صنایع هوا و فضا، صنعت تولید ماشین، صنعت رنگ سازی و غیره می باشد.

 

تولید توری مش در ابعاد ۲٫۲۰*۶ همراه با سایز میلگرد ۶-۸-۱۰ و ۱۲ و یا در چشمه ی ۵ تا ۴۰ و همراه با مفتول ۲، ۳ ، ۶ و ۸ انجام می شود. علاوه بر این، از کاربردی ترین نوع توری مش در کار ساخت و ساز نیز می توان به میلگرد ۶ ساده با کل چشمه های موجود و ۸ آجدار همراه با چشمه های ۱۰*۱۰ – ۱۵*۱۵ و ۲۰ *۲۰ اشاره کرد

.

 

مش بندی چیست؟

 

در ایجاد شبکه ی میلگردی، معمولا میلگرد های طولی و عرضی با زاویه ۴۵ درجه روی هم قرار می گیرند و نقاط اتصال آن ها با دستگاه های تمام اتوماتیک به وسیله ی جوش به هم متصل می شوند

 

 

مزایای مش بندی ساختمان چیست؟

 

بهینه سازی مصرف میلگرد ، رعایت کامل بند نهم مقررات ملی ساختمان، بالا بردن مقاومت ساختمان .

 

 

توری مش چیست؟

 

این توری از مفتول های آهن و گالوانیزه به رنگ سیاه تولید می شود که به سه صورت پنلی، آجدار و فولادی به بازار ارائه می گردد.